Seyahat

Güncel Balçova Teleferik Fiyatları 2024 | Bilet Ne Kadar?

Balçova Teleferik Tesisi çalışma saatleri 2024 yılı için belli oldu. Her Pazartesi günü işletmenin kapalı olduğunu belirtelim. Yani pazartesi günleri teleferikle dağa çıkamıyorsunuz. Onun dışında bilet satışları sabah saat 10:00 ile akşam 17:00 arasında gişelerden yapılıyor. Teleferik kapanış saati ise 18:0 olarak belirlendi.

İzmir’in simgesi Balçova teleferik fiyatları 2024 döneminin sık aratılan konusu. Güzel havalarda Balçova dağı zirvesine çıkmak, orada temiz havanın keyfini sürmek ve ailece ormanın içerisinde mangal aktivitesi yapmak için, teleferik aracı kullanılıyor. 2023 yılında 25 TL olan biniş dönüş fiyatı 2024 yılında 40 TL oldu. 5 yaş altı ücretsiz. Teleferik fiyatının 2025 yılında da 50 TL’ye çıkması bekleniyor. Peki ama Balçova’daki teleferiğe öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üzeri kişilerin biniş ücreti ne kadar oldu? İşte detaylar…

Balçova Teleferik Tesisi çalışma saatleri 2024 yılı için belli oldu. Her Pazartesi günü işletmenin kapalı olduğunu belirtelim. Yani pazartesi günleri teleferikle dağa çıkamıyorsunuz. Onun dışında bilet satışları sabah saat 10:00 ile akşam 17:00 arasında gişelerden yapılıyor. Teleferik kapanış saati ise 18:0 olarak belirlendi.

Güncel Balçova Teleferik Fiyatları 2024 Listesi

Teleferik kültürü, Balçova’da yaşayan ya da burada seyahat eden kişiler için harika bir aktivite. Güzel havalarda çalışan, yukarıda kafe, restoran ve mangal imkanı sunan bu yeri İzmir Büyükşehir Belediyesi işletiyor. Fiyatlar da bu nedenle ucuz. Balçova Teleferik fiyatları 2024 yılında ise gidiş dönüş 25 TL oldu. 5 yaş altı ücretsiz. Öğrenciler de 25 TL ödüyor. Ayrıca gişelerde kredi kartı ile ödeme yapılabildiğini belirtelim. Tesisin detaylı bilet satış tablosunu aşağıya yazıyoruz.

TARİHBALÇOVA TELEFERİK ÜCRET TARİFESİFİYATI
2024Tek kişilik Balçova teleferik biniş ücreti25 TL oldu
2024İzmir Balçova teleferik gidiş dönüş ücret tarifesi25 TL
2024Öğrenci Balçova teleferik biniş ücreti25 TL
2024Teleferikte öğretmen biniş ücreti25 TL
2024Asker ya da personel teleferik ücreti25 TL
202465 yaş üzeri teleferik ücreti25 TL
20245 yaş altı çocukların Balçova teleferik ücretiÜCRETSİZ

*belediye dönemsel zam hakkını kullanabilir.

Güncel Balçova Teleferik Et Evi Fiyatları 2024

Teleferik ile dağın zirvesine çıktığınızda sizleri harika bir atmosfer karşılıyor. Tüm İzmir ayaklarınızın altında ve panoramik bir manzara seyri yaşıyorsunuz. Bölgede birçok sayıda kafe, restoran ve et mangal işletmesi var. Fakat yukarı yiyecek ve içecek çıkarılması yasak. Yani kendi etinizi teleferikle çıkaramıyorsunuz. Peki ama Balçova Teleferik Et Evi fiyatları 2024’te kaç TL oldu? İşte cevabı…

2024 yılında Balçova Teleferik Tesisleri yemek fiyatları:

  • Türk kahvesi – 28 TL
  • 1 kilo kırmızı et fiyatı – 230 TL
  • 1 kilo köfte fiyatı – 210 TL
  • 1 kilo tavuk fiyatı – 125 TL
  • Soğuk meşrubat fiyatları – 40 TL ile 60 TL arası
  • Tabak, çatal ve peçete seti fiyatı – 35 TL
  • Ekmek fiyatı – 6 TL

Mangal Fiyatları Ne Kadar?

Balçova teleferik fiyatları 2024 kadar mangal yaktırma ücreti de aktivite tutkunlarının merak ettiği bir konu. Yukarıda kendiniz mangal yakamıyorsunuz. Çünkü ormanlık bir alan ve yangın riski var. Ama sosyal tesisteki ekipler sizler için güvenli bir şekilde mangal yakıyor ve masanıza getiriyor. Ateş de rahatlıkla 2-3 saat harlı kalıyor. Fiyatı ise 2024 yılında sadece 50 TL’dir. Kimi zaman zam olabiliyor. Bu ücreti ödediğinizde ateş yenilemesi ya da bakımı için ekstra bir ödeme yapmıyorsunuz.

Balçova Teleferik ücretleri bu şekilde. Güncelleme olursa sizlere buradan paylaşacağız. Biletlerin gişelerde satıldığını not düşelim. Şimdiden sizlere keyif dolu bir hafta sonu aktivitesi diliyoruz. İyi günler.

İlginizi çekebilir: Güncel Zula Altını Fiyatları 2023 | BİM, A101, ŞOK Ne Kadar?

2 Yorum

  1. Eskiden içki satışı vardı halen varmı yoksa kendimiz götürebiliyormuyuz ben rakı içiyorum yasakmı değilmi mangalın yanında güzel bir manzara da keyif yapmak lazım aşırıya kaçmadan tadında ama izin varmı biliyormusunuz ? Bilgilendirirseniz memnun olurum

  2. Kediler felaket çok vahşi mangala saldırıyorlar rahat bırakmıyorlar onlar halen varmı bilmiyorum tahminen vardır mümkün değil mangal yapmak çok rahatsız ediyorlar bir önlem alındımı acaba ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.